Porady

Harmonia od drzwi po ogrodzenia

Jaki jest przepis na piękną inwestycję? Podstawa to spójność przestrzeni użytkowej i wykorzystanych materiałów. Wiodące firmy z branży architektonicznej dobrze o tym wiedzą, przygotowując ofertę w pełni zharmonizowaną. Jedna linia stylistyczna stolarki, bramy i ogrodzenia domu to nowy trend, urzekający coraz większą liczbę inwestorów.

homeinclusive.jpg

Projekt budynku wykorzystujący zasadę synergii, polegającą nawspółdziałaniu uzupełniających się wzajemnie cząstek, tworzy spójną wizualnie całość.W takiej przestrzeni bryła domu współgra ze wszystkimi elementami, utrzymanymiw tej samej stylistyce, co pozwala na uzyskanie harmonii formy i wysokiegostandardu estetycznego całej posesji. Współczesne trendyarchitektoniczne zmierzają do ujednolicenia formy. Architekci zachęcają donowoczesnych projektów budynków oryginalnych i wygodnych, w których każdyelement jest przemyślany i idealnie do siebie dopasowany: od drzwi, przez bramęgarażową, po ogrodzenie. Architektoniczna prostota, zawierająca w sobie wysokąfunkcjonalność i wyczucie estetyczne, nieustannie poszerza grono odbiorców,gdyż opiera się na znanych od starożytności zasadach: symetrii, ładzie iharmonii. Wyrafinowana oszczędność i spójność designu postrzegana jest jakoszczyt elegancji.

„Trojaczki” – zestaw klasy premium

O harmonii projektudecyduje zgranie wielu elementów, nie tylko minimalistyczny kształt, lecz takżewłaściwy dobór materiałów czy dopasowanie do topografii. Szczególną uwagęnależy zwrócić na wybór drzwi wejściowych i bramy garażowej, które powinny byćutrzymane w tej samej stylistyce. Tylko wówczas staną się doskonałymzwieńczeniem walorów budowli i estetycznym majstersztykiem. Odzwierciedleniemtendencji światowego designu jest najnowsza, rewolucyjna propozycja marki WIŚNIOWSKI – kolekcja Home Inclusive. Stanowi ona wyraz kunsztu, połączonegoz prostą formą. W jej skład wchodzi oferta bram, drzwi i ogrodzeń, połączonychjedną linią stylistyczną. Dzięki HomeInclusive każdy może stworzyć zindywidualizowane, odpowiednie dla siebie trio:drzwi, bramę garażową oraz ogrodzenie. To niezliczona ilość kombinacji, wzorówi kolorów, łączących funkcjonalność, niezrównane parametry techniczne orazdobry gust. Tego typu produkty mają ogromny potencjał, gdyżdzięki nim zyskujemy możliwość spójnego zaprojektowania wszystkich elementówuzupełniających architekturę budynku.

"Projekt Home Inclusive zakłada spójność stylu bramy, drzwi i ogrodzenia. Bazą dla projektu był wygląd płaszcza bramy segmentowej, a największe wyzwanie projektowe związane było z bramami wjazdowymi. Home Inclusive daje wiele wariantów wyboru, w zależności od przyjętego kryterium. Po pierwsze, dwa typy przetoczeń: wysokie oraz bez przetoczeń. Dodatkowo klient ma do dyspozycji paletę kilkunastu wersji kolorystycznych (głównie szarości, biele oraz odcienie zieleni), dostępnych w kilkunastu typowych wymiarach. Daje to kilkadziesiąt różnych wariantów wizualnych (wzór/kolor), a po rozbiciu na wymiary – kilkaset typów."

Grzegorz Mruk, Menedżer Grupy Produktowej Ogrodzenia

Dobry wzór

„Innowacyjność produktu, który wypełnia rynkowąniszę”– taką cechę kolekcji WIŚNIOWSKI Home Inclusive wskazał InstytutWzornictwa Przemysłowego, nagradzając „Dobrym Wzorem” linię stylistyczną bram,drzwi i ogrodzeń. Kolekcja WIŚNIOWSKI Home Inclusive została doceniona wkategorii DOM.

Dobry Wzór to konkurs na najlepiej zaprojektowaneprodukty i usługi na polskim rynku. Organizatorem jest Instytut WzornictwaPrzemysłowego, posiadający ponad 60-letnie doświadczenie w upowszechnianiu izarządzaniu wzornictwem oraz rozwojem nowego produktu. Jest jedyną w krajuinstytucją o statusie jednostki naukowej oraz centrum badawczo-rozwojowego.Zajmuje się systemowo wzornictwem i prowadzi działalność na rzecz poprawyinnowacyjności i konkurencyjności polskich przedsiębiorstw. Realizuje projektybadawcze w zakresie wzornictwa i ergonomii.

W uzasadnieniu kolegium konkursowego, wyjaśniającegozasadność przyznania nagrody, możemy przeczytać: „Dotychczas byliśmy skazani nasamodzielne dopasowywanie stylistyczne bram, drzwi i ogrodzeń – bo brakowało narynku producenta, który tworzyłby zintegrowane stylistycznie i systemowocałości. Firma WIŚNIOWSKI dostrzegła na rynku niszę i wypełniła ją doskonaleprzygotowanym i zaprojektowanym produktem. Dodatkowym atutem linii HomeInclusive jest customizacja oferty – firma tworzy bramy na wymiar pod konkretnezamówienie”. To ogromne wyróżnienie, bo nagroda Dobry Wzór przyznawana jestnajlepszym z najlepszych, a wyłonione produkty wpisują się w realne potrzebyrynku. Są dobrze zaprojektowane, nowoczesne i innowacyjne.

Mniej znaczy więcej

W myśl zasadpuryzmu, jednego z bastionów elegancji, nie powinno się mieszać faktur,materiałów czy kolorów, gdyż ich nadmiar może zdusić przestrzeń, a nawetsprawiać wrażenie jarmarczności. Klasyka jest natomiast ponadczasowa, wartozatem używać stonowanych barw i stawiać na proste kształty. Ważna jest ponadtosymetria. Człowiek postrzega proporcjonalne rzeczy jako ładne i estetyczne.Zgrabnie dobrane drzwi i bramy garażowej, które szlachetnie komponują się z ogrodzeniem, dzięki rozwiązaniom firmyWIŚNIOWSKI stanowi luksus na wyciągnięcie ręki. Za sprawą tych produktów domzrobi wrażenie na naszych gościach, zwłaszcza jeśli zdecydujemy się nanajmodniejsze, stonowane odcienie, np. grafit, który od kilku sezonów święcitriumfy w aranżacji mieszkań. Dzięki bramie, drzwiom i ogrodzeniu sprytnie zespolonychze sobą jednym kolorem przewodnim, rezydencja będzie emanowała naturalnympięknem, spokojem i szykiem. W ramach kolekcji możemy wybrać nową generacjębram segmentowych PRIME, które są synonimem stylu i bezpieczeństwa. Ichmistrzowska jakość jest oparta na zbiorze unikatowych rozwiązań technicznych.Będziemy patrzeć na posesję z jeszcze większą przyjemnością, jeśli wykorzystamydodatkowo drzwi zewnętrzne CREO, stanowiące połączenie nowoczesnej, ciekawejformy z kreatywnym wzornictwem. Marka WIŚNIOWSKI inspiruje, tworzy orazwyznacza trendy, których design oparty jest o doskonałe parametry techniczne iniepowtarzalny wygląd. Innowacyjna kolekcja Home Inclusive jest tego znakomitympotwierdzeniem.

Design domu oparty o spójność formy, faktury i koloru towyraz czystej harmonii, świadczący o dobrym guście właściciela posesji.Integralność przestrzeni oddziałuje na ludzi niezwykle relaksująco, dając imkomfort funkcjonalny i estetyczny. Dobór drzwi, bramy garażowej i ogrodzenia wjednej linii stylistycznej to inwestycja na lata, która urzeka prostotą formy. Ajak mawiał niegdyś Leonardo da Vinci, to właśnie prostota jest najwyższą formąwyrafinowania.

Porady

Trwa ładowanie...

Inspiracje

Trwa ładowanie...